tacy sami light

Tacy Sami

Szczerze o samotności

Odczuwanie samotności to zjawisko mentalne. Izolacja od innych ludzi (niekoniecznie fizyczna, często bardziej chodzi o tę emocjonalną) wywołuje smutek, a nawet cierpienie. Każdy z nas jej czasowo doświadczał, ale u niektórych osób staje się ona stanem permanentnym (ciągłym). Wtedy samotność jest odczuwana bez względu na to, co się dzieje w życiu jednostki. Porozmawiajmy więc odważnie o samotności.

Kup książkę
tacy sami 3 ksiazki

Autorzy

Jolanta Kwasniewska 2023 1

Jolanta Kwaśniewska

Dzięki działaniom w ramach programu Oswajanie Starości i odbywaniu setek spotkań z seniorami mam świadomość, z jakimi problemami borykają się na co dzień. A tym, co doskwiera im najbardziej, jest samotność. Cierpią na nią jednak i 8-, i 18-, i 80-latkowie. Samotność, która ma wiele wymiarów, o czym mówią bohaterowie naszej książki. Dajemy ją Państwu, bo wierzymy, że każda forma działania, która służy zastanowieniu się nad własnym życiem, może wpłynąć na jakość naszego życia. Los naszej planety. Los nas wszystkich. Mam nadzieję, że każdy z Państwa, czytając zawarte w niniejszej książce rozmowy, odnajdzie cząstkę swoich problemów związanych z samotnością w wypowiedziach tych fantastycznych osób, które zgodziły się udzielić nam wywiadu.

jakub-b-baczek

Jakub B. Bączek

Szacuje się, że nawet 20% z nas odczuwa samotność. Wielokrotnie jednak skazujemy się na nią sami… Dlaczego tak często boimy się bliskości z drugim człowiekiem? Obawiamy się odrzucenia, a może bycie samotnym jest mniej wymagające emocjonalnie? Może boimy się odsłonięcia przed drugim człowiekiem, aby nie czuć się bezbronnymi? A może uważamy, że nasze sprawy są zbyt błahe? Boimy się ośmieszenia? Lub też nie chce nam się słuchać o problemach drugiej strony, bo sami mamy ich wiele? Zajęcie się własną samotnością w praktyce jest trudne. Oznaczałoby to bowiem przyjęcie do wiadomości, że nas również ten problem dotyczy… Porozmawiajmy więc odważnie o samotności. Może tak powinien wyglądać pierwszy krok?

O książce

Książka powstała jako wspólny projekt Fundacji Porozumienie Bez Barier, pod specjalną opieką Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, oraz Fundacji JBB, założonej przez Jakuba B. Bączka. Stanowi część programu Oswajanie Starości i ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemu samotności w każdym wieku poprzez przykład osób znanych, lubianych i szanowanych w naszym społeczeństwie.

„Tacy sami” zbiera 9 wywiadów ze znanymi osobistościami świata sztuki, kultury i działalności społecznej. Są to: Michał Bajor, Siostra Małgorzata Chmielewska, Agnieszka Kobus-Zawojska, Marek Kondrat, Teresa Lipowska, Krystyna Mazurówna, Katarzyna Miller, Andrzej Seweryn, Marta Żmuda-Trzebiatowska.

3 powody, dla których warto kupić tę książkę:
1. Zrozumiesz siebie lepiej: Książka ta poprowadzi cię w podróż do wnętrza twojej duszy i pomoże zrozumieć twoje uczucia, cele i wartości.
2. Pozbędziesz się samotności: Kupując tę książkę, poznasz inspiracje na to, jak radzić sobie z samotnością i odkryjesz, że nie jesteś w tym sam(a), co pomoże Ci w przezwyciężeniu uczucia osamotnienia.
3. Wzmocnisz więzi: „Tacy Sami” pomogą ci zrozumieć, jakie wartości naprawdę wpływają na twoje życie i nauczysz się, jak dbać o nie, co będzie prowadzić do bardziej satysfakcjonującego życia. Pozwoli Ci przemyśleć rolę miłości w Twoim życiu, począwszy od miłości do siebie, aż po relacje z innymi ludźmi. To może pomóc w budowaniu zdrowszych i bardziej satysfakcjonujących relacji.

Wywiad

Zobacz niezwykle ciekawy wywiad Jakuba B. Bączka z Panią Prezydentową Jolantą Kwaśniewską. Głównym tematem rozmowy jest samotność, problemy z nią związane i sposoby na zaradzenie temu coraz bardziej powszechnemu problemowi.

Campus Polska

Dwie twarze samotności – starsze i młodsze pokolenia. Samotność przyjmuje różne formy i znaczenia, w zależności od naszej perspektywy. Jakie wyzwania stawia przed nami samotność i czy zawsze musi być negatywnym doświadczeniem?

tacysami hero

KUP TERAZ!

Zyskaj dostęp do inspiracji i praktycznych wskazówek, które pomogą Ci zrozumieć i radzić sobie z samotnością. Stwórz silniejsze relacje z innymi, zbuduj pewność siebie i czerp radość z życia! Nie pozwól, aby samotność była stałym stanem w Twoim życiu. Kup teraz „Tacy Sami” i rozpocznij podróż ku pełniejszemu i bardziej satysfakcjonującemu życiu!

J. B. Baczek
J. Kwasniewska

Najczęściej zadawane pytania

1

Pomysł na książkę „Tacy sami. Szczerze o samotności” narodził się podczas spotkania między Panią Prezydentową Jolantą Kwaśniewską a Jakubem B. Bączkiem w siedzibie Fundacji Porozumienie Bez Barier. Tematem spotkania było doświadczanie samotności przez osoby starsze i inne grupy społeczne. Chcieli oni przekazać przesłanie, że samotność dotyka wielu ludzi i że nie są sami w swoich doświadczeniach. Aby dotrzeć do szerokiej publiczności i poruszyć kwestię samotności, zdecydowali się zaangażować 9 znanych i cenionych postaci, przeprowadzając z nimi intymne wywiady, aby podzielić się ich doświadczeniami i przekonaniami. Dzięki temu narodziła się książka, która ma na celu przekazać ludziom słowa otuchy i pocieszenia oraz budować poczucie wspólnoty w obliczu powszechnego poczucia osamotnienia.

2

Tak, wystarczy, że po zakupie napiszesz do nas na sklep@JakubBBaczek.pl i prześlesz dane firmy do jej wystawienia.

3

Wysyłamy książki bez zbędnej zwłoki. Czas dostarczenia przesyłki od momentu wysyłki wynosi 1 dzień (kurier) do 3-4 dniu (Poczta Polska).

4

Dziękujemy za zainteresowanie nasza książką. Chcielibyśmy zaznaczyć, że cały dochód ze sprzedaży książki jest przeznaczany na cele charytatywne. Ze względu na tę misję nie oferujemy zniżek na zakup wielu książek, ponieważ każdy zakup wspiera nasze działania dobroczynne. Jesteśmy wdzięczni za zrozumienie i wsparcie naszej misji charytatywnej oraz zachęcamy do zakupu książek, które nie tylko dostarczą Państwu cenną lekturę, ale także przyczynią się do pomocy potrzebującym.

Skontaktuj się z nami w razie jakichkolwiek pytań.

Zamówienia, wysyłka

Jolanta Cieślak

Tel: +48 535 155 488 Mail: sklep@JakubBBaczek.pl

Kontakt dla mediów

Barbara Ligocka

Tel: +48 791 999 222 Mail: biuro@JakubBBaczek.pl

Zaobserwuj